воскресенье, 6 октября 2024 г.

Валюта була всюди - у шафах, шухлядах, нішах. Керівниця Хмельницької обласної МСЕК з 6 млн доларів прогнозовано виявилась "слугою народу"


У Хмельницькому 4 жовтня працівники Державного бюро розслідувань провели обшуки у посадовиці Хмельницької обласної МСЕК. Під час них вона викинула дві сумки з  пів мільйоном доларів через вікно.

Про це журналістам Суспільне Хмельницький повідомила речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук.

Тетяна Крупа є депутаткою Хмельницької обласної ради від Хмельницької обласної партійної організації політичної партії “Слуга народу”, членкиня однойменної депутатської фракції політичної партії, членкиня депутатських груп “Медицина Хмельниччини”, “Єдність” та постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту.

Що відомо про Тетяну Крупу

  • Тетяна Крупа народилася 12 липня 1960 року. Закінчила Тернопільський державний медичний інститут та Тернопільський національний економічний університет.

  • Головною лікаркою обласного МСЕК Тетяна Крупа працює з 2008 року. Контракт в неї підписаний до листопада 2025 року, повідомили Суспільному у департаменті охорони здоров'я.

  • За даними YOU KONTROL, Тетяна Крупа, її син Олександр та чоловік Володимир є засновниками ТОВ "СОЛАР-ІНВЕСТ", яке займається виробництвом сонячної електроенергії.

  • За інформацією ДБР, родина Тетяни Крупи володіє 30 об'єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 мільйонів гривень, готельно-ресторанним комплексом на майже 3 тисяч м2 в одному із парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також "накопичила" майже 2,3 мільйона доларів США.

  • З декларації Тетяни Крупи за 2023 рік відомо, що офіційно чиновниця зокрема задекларувала чотири квартири, 16 житлових будинків, три гаражі, 38 земельних ділянок. Задекларований автомобіль PORSCHE 2019 року. Заробітна плата, отримана за 12 місяців за основним місцем роботи, 597300 грн.

  • Із власних джерел Суспільного відомо, що Тетяна Крупа та її чоловік Володимир мають інвалідність і отримують за це пенсію.

 «Аргумент»

2


Працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах, повідомляє ОПЕРКОР з посиланням на ДБР

Син посадовці обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області.

Правоохоронці у межах розпочатого кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби, провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовців.

У керівниці МСЕК в робочому кабінеті було виявлено 100 тис. доларів США, а також низку підроблених медичних документів, списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами.

Крім того, вдома у посадовців працівники ДБР знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності.

Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти.

Під час слідчих дій посадовиця намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Також, правоохоронці виявили, що родині топчиновників належать чималі статки. Серед іншого, вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом на майже 3 тис. м2 в одному із парків Хмельницького.

За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також «накопичила» майже 2,3 млн доларів США.

Всі ці статки керівники не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Слідчі встановлюють низку інших посадових осіб та членів родини, які можуть бути причетними до вказаних злочинів.

Вирішується питання щодо повідомлення чиновникам про підозри за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення (ч. 5 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366-2, ст. 368-5 КК України).

Санкція статей передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією усього майна. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Комментариев нет:

Отправить комментарий